• English (United Kingdom)
  • Turkish (Turkiye)

Kaynaklar

tsf logo 2015
GSB mavi -1
gebze-belediyesi logo

Fide-Logo1
Kurtuluş Hamlesi'nin Şampiyonları Resulov ve Sel

 86F9985Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, 9 Kasım 2015 tarihinden beri devam eden 6. Uluslararası Kurtuluş Hamlesi Satranç Turnuvası 15 Kasım 2015 Pazar günü düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

40.000 TL nakdi ödülün verildiği turnuvanın kapanış törenine, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Belediyesi Başkan Vekili Engin Güzel, Başkan Yardımcısı Sadık Albayrak, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Yılmaz, Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Fatih Aker, Kocaeli Satranç İl Temsilcisi Halil İbrahim Berzah, Kağıtspor Kulübü Gebze Koordinatörü Feyyaz Karabıyık, Emlak Konutları İlkokulu Müdür Yardımcısı Fatih Ayiker, sporcular, velileri ve çok sayıda satrançsever katıldı. Fidan sertifikası ve plaket takdiminin ardından sporculara ödülleri verildi.

İki farklı kategoride düzenlenen turnuvanın açık kategorisini GM Vugar Resulov, 12 yaş ve altı kategorisini ise Alperen Sel şampiyon olarak tamamladı. Ayrıca turnuvadaki en başarılı Türk, Gebzeli, kadın ve 55 yaş üstü sporcular madalya ve nakdi ödülün sahibi oldu.


Turnuvanın açık kategorisini 7 puan ile tamamlayan sporculardan Zarinfam Arsalan ve IM Misratdin Iskandarov final sıralamada ikincilik ile üçüncülüğü elde ederken, 12 yaş ve altı kategorisinde 7 puan ile Alperen Sel birinci olurken yine aynı puanla Bolu ilimizden turnuvaya katılan Eren Erdem ikinci ve 6½ puan ile Kocaeli sporcularından Işılay Yıldız üçüncü oldu.

 
Turkish Chess Federation © 2014